آرم پارک علم و فناوری مازندران

مرکز رشد واحدهای فناور آمل

آرم شرکت فذا
صفحه اصلی » اسلایدشو
رونمایی از تمبر نخستین رویداد ملی شتاب: فناوری های تقاضا طبری
» تاریخ انتشار: 21:57:8 1397/4/25
تمبر ويژه نخستين رويداد ملي شتاب: فناوري هاي تقاضا طبري با حضور استاندار مازندران و رئيس مرکز توسعه فناوري هاي راهبردي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري به نمايندگي از اين معاونت، رونمايي شد.
به گزارش روابط عمومي پارک علم و فناوري مازندران: با حضور استاندار مازندران، رئيس مرکز توسعه فناوري‌هاي راهبردي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، رئيس پارک علم و فناوري مازندران، امام جمعه، مديران مراکز علمي استان و جمعي از مسؤولان مرتبط استاني و شهرستاني در دانشگاه علمي کاربردي فذا آمل برگزار شد.
رويداد ملي فناوري هاي تقاضامحور طبري در ?? فناوري و با سرفصل‌هاي کشاورزي با اولويت برنج، بهينه‌سازي مصرف انرژي و صنعت پليمر با کاربري بسته‌بندي مواد غذايي، صنايع خودروسازي، فناوري‌هاي نوين در مکانيزه کردن صنعتي، صنايع تبديلي کشاورزي، زيست‌محيطي، ريخته‌گري و صنايع غذايي با اولويت لبني فراخوان شد.
به گفته رئيس پارک علم و فناوري مازندران از مجموع 75 طرح و ايده برتر در نهايت پنج طرح حائز رتبه‌هاي برتر شدند که در حاشيه رويداد ملي طبري مذاکراتي بين مالکان اين طرح‌هاي که به مرحله کسب و کار رسيدند، با تعدادي از سرمايه‌گذاران و شرکت‌هاي منطقه انجام شد و تفاهم‌نامه‌هاي اوليه براي ادامه کار صورت گرفته است.
معتمدزادگان اظهار داشت: طرح‌هاي برتر در واقع غربالگري شده‌اند و نکته مهم اين است که فقط ايده نبودند بلکه در قالب شرکت فعاليت دارند و کسب و کار آنها مورد توجه داوران بخش صنعت قرار گرفته است.
وي ادامه داد: در اين رويداد ملي فناورانه، مبتکراني از هشت استان کشور حضور داشتند که طرح‌هاي آنها مورد اقبال صنايع قرار گرفته است.
رئيس پارک علم و فناوري مازندران گفت: در نخستين رويداد ملي شتاب علاوه بر تجليل از دارندگان پنج طرح برتر، حاميان شرکت‌هاي دانش‌بنيان و جشنواره، فناوران و پديدآورندگان 10 طرح ديگر که به مرحله نهايي رسيده اند، قدرداني شد.
اين مسوول بيان کرد: رونمايي از تمبر يادبود نخستين رويداد ملي شتاب طبري نيز با حضور محمد اسلامي استاندار مازندران انجام شد تا اين اتفاق مهم در تاريخ رويدادهاي علمي استان به ثبت برسد.
وي اظهار کرد: هر يک از برگزيدگان جشنواره طبري در مدت کمتر از 10 دقيقه به ارائه طرح‌هاي خود پرداختند که اين طرح‌ها عبارتند از: هوشمندسازي صنعتي بويلرهاي چگالشي، توليد کود ارگانيک از زباله، نرم‌افزار تشخيص ارقام برنج، کمپوست ساز و تصفيه ساز شيرابه زباله بوده.
معتمدزادگان در پايان نکته مهم جشنواره را شرکت جوانان پُرنشاط و نخبه عنوان و خاطرنشان کرد: جوانان خلاق و ايده‌پرداز بسياري را در کشور و ازجمله در مازندران داريم که با حمايت خيران و بخش دولتي مي توانند طرح و ايده خود را به مرحله تجاري‎سازي برسانند.
بر اساس اين گزارش، پارک علم و فناوري مازندران با احصاي نيازمندي‌هاي فناوري تعدادي از صنايع خلاق استان مازندران و اطلاع‌رساني در سطح ملي، زمينه برقراري ارتباط صنايع کوچک و متوسط دانش بنيان کشور با صنايع بزرگ استان را در قالب برگزاري «اولين رويداد ملي شتاب: فناوري هاي تقاضامحور طبري» فراهم آورده است